Poros, turinčios žalingus įpročius, yra pačios laimingiausios?

Poros, turinčios žalingus įpročius, yra pačios laimingiausios?

Tavo antroji pusė vartoja alkoholį, o tu atsisakai? Galbūt seniau jis mėgo rūkyti žolę, bet tave sutikęs to atsisakė, nors tu esi pastebėjus, kad jis slapta rūko? Žalingi įpročiai neigiamai atsiliepia mūsų organizmui, tai greičiausiai žino kiekvienas, bet mokslininkai teigia, kad tai jau nėra taip blogai. Kodėl? Tyrimai rodo, kad poros, turinčios žalingus įpročius, yra laimingesnės nei tos, kur poroje tik vienas partneris visiškai neturi blogų įpročių, o kitas turi.

Vasaros viduryje, žurnale „Journals of Gerontology Series B: Psychological Series“, buvo paskelbtas tyrimas, kuris atskleidė, jog poros, kurios kartu geria alkoholį, yra laimingos palyginus su tomis poromis, kuriose yra vienas vartojantis alkoholį, o kitas gurkšnojantis nealkoholinį gėrimą. Tyrėjai apklausė 4864 vedusius / ištekėjusius asmenis, kurie vidutiniškai santuokoje išgyveno 33 metus. Buvo klausiama kiek kartų per savaitę jie išgeria su savo partneriu, kokį alkoholio kiekį jie kartu suvartoja ir pan. Tyrimo analizė parodė, kad poros, kartu išgeriančios panašų alkoholio kiekį, apibūdina save laimingesnėmis ir tvirtesnėmis nei tos, kuriose vienas asmuo išgeria, o kitas ne. Tyrėjai taip pat pabrėžė, kad visiškai alkoholio atsisakiusios poros save apibūdina taip pat laimingomis ir tvirtomis poromis. Vadinasi, nepasisekė toms poroms, kuriose vienas vartojantis alkoholį, o kitas ne?

2014 metais tyrėjai iš Visuomenės sveikatos mokyklos (Buffalo universitetas, Niujorko valstija) pristatė mokslinę studiją žurnale „Psychology of Addictive Behavious“, kurioje teigė, kad poros, kurios kartu rūko žolę, išvengia smurto atvejų, nukreiptų prieš vienas kitą. Tyrėjai devynerius metus stebėjo 634 susituokusias poras. Buvo pastebėta, kad poros, rūkiusios žolę (arba pora, kurioje tik vienas rūkė žolę), retai patirdavo smurtą šeimoje (tiek fizinį, tiek ir verbalinį).  

Nejau tai reiškia, kad žolės rūkymas padeda išvengti smurto šeimoje? Patys mokslininkai pabrėžia, kad žolės rūkymas yra žalingas sveikatai, bet poros, besidalijančios tais pačiais įsitikinimais (šiuo atveju abu partneriai mano, kad žolės rūkymas nėra blogis), turi daug stipresnį ryšį. Be to, Open universitetas (Didžioji Britanija) taip pat tyrė porų tarpusavio santykius ir 2013 metais paskelbė, kad poros, kurios turi tuos pačius interesus, gali džiaugtis stabiliais ir tvirtais santykiais, nei tos, kurios visiškai neturi jokių bendrų interesų. Vadinasi, laiminga pora yra ne tik ta, kuri saikingai vartoja alkoholį, bet ir ta, kuri kartu ką nors nuveikia. Jeigu jūs kartu mėgstate apsipirkti, žiūrite filmus, gaminti maistą ar susitikinėti su draugais, darykite tai ir toliau! Bendri interesai padeda poroms išlikti drauge ilgiau, tad jeigu jūsų pora retai ką nuveikia kartu, tuojau pat suraskite sau mielą veiklą!

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.