Naujausiais tyrimais įrodyta – flirtuoti sveika!

Flirtas – be galo malonus užsiemimas. Jis įtraukia mus nuo tos akimirkos, kai pirmą kartą jo paragaujame, ir nepaleidžia visą gyvenimą. Jis vienas pagrindinių gyvenimo prieskonių, kurie žūtbūt reikalingi ūpui pakelti, rutinai pagyvinti, galų gale, pasismaginti… Tačiau ar kada girdėjote, kad jis mums gyvybiškai reikalingas ta svarbiausiąja, medicinine prasme? Mokslininkų tyrimais jau įrodyta, kad flirtas, kaip ir grynas oras, visavertė mityba bei sportas, yra vienas pagrindinių geros savijautos veiksnių; ir bene vienintelis, nereikalaujantis jokių valios pastangų. Patyrinėkime, kaip tu ir tavo draugas, vaikinas, kolega o galbūt tiesiog praeivis, galite padėti savo organizmams… tiesiog besimėgaudami gyvenimu.

FLIRTAS DIDINA SAVIVERTĘ IR SKATINA PASITIKĖJIMĄ SAVIMI

Jei jau kurį laiką gyveni ilgalaikių santykių ritmu, tikėtina, jog aistros ar drugelių pilve kiekis – gerokai sumažėjęs nuo pirmųjų pasimatymų. Daugumai merginų ko gero pažįstamas nukritusios savivertės jausmas. Rodos, meilė yra, žmogus pažįsta tave su visais nenupudruotais trūkumais, viskas puiku… Tačiau nepaliaujama rutina, su visomis pižaminėmis kelnėmis ir prisvilusiom kiaušinienėm, priverčia mus kažkur į tolimiausią kampelį numesti savo moteriškumą, o moteriškumo stoka, kaip žinia, slopina ne tik vyro geidulį, bet ir mūsų pasitikėjimą savimi. Ir, būtų tai keista ar ne, lašelis flirto ne tik su savuoju, bet ir su kitais gyvenime esančiais vyrais, gali daryti stebuklus – juk nėra nieko geriau, nei jaustis geidžiamai, paslaptingai, nepasiekiamai, tai yra, laimingai? Svarbu, žinoma, yra ribos; nesielk su kitais taip, kaip nesielgtum šalia esant širdies draugui.

FLIRTAS GERINA INTYMŲ GYVENIMĄ

Galbūt banalu ir visiems seniai aišku, tačiau kažkodėl labai dažnai tai pamirštame. Nors ir, kaip minėjau, truputis žaismingo flirto su aplinkiniais nepadaro žalos, o naudą duoda begalinę, visgi flirtuoti su savuoju – neabejotinai svarbu. Įnešus daugiau netikėtumų, žaismingumo į asmeninį gyvenimą, padarysi stebuklingą paslaugą tiek buičiai, tiek intymiam gyvenimui. Staigmena gimdo staigmena – nustebink savo partnerį ir net nustebsi, kaip jis nustebins tave.

FLIRTAS MALŠINA STRESĄ

Sue Ostleris yra pabrėžęs, kad flirtas, santykiuose ar tiesiog gatvėje, yra geros emocinės būklės pamatas. Šiais laikais, kai dauguma mūsų esame pasimetusios popierių, užduočių ir pareigų jūrose, flirtas per kavos pertraukėle ar žingsniuojant po darbo namo – tikra atgaiva ir išsigelbėjimas. Jei nesipraustum po dušu, ilgainiui taptum velniškai nešvari, ar ne? Tad nuo šiandien niekada nepamiršk: flirtas pelnytai vadinamas dušu sielai.

Beje, Vašngtono universitete atlikti tyrmai įrodė, kad įmonėse, kurių darbuotojai flirtavo vieni su kitais, darbingumo lygis buvo ženkliai aukštesnis nei tų, kuriose kolegų santykiai buvo grynai dalykiški.

FLIRTAS IŠLAIKO SANTYKIUS (IR JUS) LAIMINGUS

Žmonės, kurį laiką pabuvę kartu, nejučiomis pradeda priimti vienas kitą, kaip savaime suprantamus. Jie nevertina kito ir patys jaučiasi nevertinami, o galų gale… pradeda nevertinti ir patys savęs. Flirtas suteikia jaudulio, įneša į gyvenimą spalvų, kurių galbūt ir trūksta tau, kad jaustumeisi motyvuota tobulėti – pradėti sportuoti, labiau pasistengti darbe ar pagaminti gardžią vakarienę. Juk gyvenimas per trumpas, kad paverstum jį nuobodžiu rutinos vykdymo ratu? Sveikuose sveikų žmonių santykiuose flirtas ne tik suartina, bet ir pakylėja kiekvieną atskirai; o poroje – juk du individai. Jei abu jie laimingi, gyvenimas puikus.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.