Ar Jūs vienas kitam tinkate… finansiškai?

Ar Jūs vienas kitam tinkate... finansiškai?

Sveika meilė ir suderinamumas santykiuose yra tiesiog nuostabios savybės. Tačiau jeigu Jūsų požiūris į finansinius reikalus nesutampa, jau labai greitai gali išgirsti skambant pavojaus, o ne vestuvių varpus.

Ar Jūs jau apie tai šnekėjotės? Taip, apie finansus. Ar jau kalbėjotės tomis tabu temomis, kaip asmeninis biudžetas, paskolos, išlaidos? Ar žinai ką Tavo antroji pusė mąsto apie taupymą, finansų planavimą ir apskritai pinigus? Kokios emocijos ir prisiminimai užplūsta jį ar ją, kai ištinka finansinė krizė? Galbūt jų gyvenime buvo žmonių, kurie niekuomet nekalbėjo apie pinigus, o vos pagalvojus apie tai kildavo neigiamos emocijos? Ar esi pasirengęs būti šalia įvairiose finansinėse situacijose?

Biudžetas: laisvas ar suvaržytas?

Nuosprendis dirbti su savo asmeniniu biudžetu gali suteikti daug laisvės. Įsivaizduok – galėsi leisti pinigus be jokios sąžinės graužaties, lengviau susitaupyti juodai dienai ar norimam pirkiniui. Kai susidarai išlaidų planą, ŽINAI kiek gali išleisti ir kokiems reikalams ir nebereikia pergyventi, spėlioti ar melstis prie kasos, kad banko kortelė nebūtų atmesta. Biudžeto planavimas susideda ir iš išankstinio sąskaitų apmokėjimo, tilpimo į terminus, kad nereiktų mokėti delspinigių ir žinių ko ir kada laukti, kad ne tai, kas tikėtina jog įvyks, netaptų nemalonia staigmena.

Ar jums abiem asmeninio biudžeto planavimas suteikia laisvės pajūtį?

Išlaidos: apgalvotos ar spontaniškos?

Ar pinigus kasdien leidi nesusimąstydama ir mėnesio gale nesupranti kur dingo visas atlyginimas? Ar žinai kiek šiandien pinigų išleidai? Tikslią sumą?

O gal visgi labai atidžiai sekti kiekvieną išleistą centą, renki čekius ar rašaisi?

Paskola: kažkas, ko reiktų vengti ar gyvenimo būdas?

Paskolos neretai turi neigiamą atspalvį, gali kelti nemalonius prisiminimus apie reikalus su antstoliais. Kokia Tavo gyvenimo patirtis šiuo klausimu? Ar esi iš tų, kurie padarys viską, kad tik nereiktų imti paskolos? O gal kaip tik praskolini savo ateitį pagal šiandienos poreikius? Kaio ten bebūtų, kodėl negyventi šia diena tikintis, kad pati visata sudėlios ateitį?

Santaupos: taupyti ar išlaidauti?

Atsimeni pasaką apie žiogą ir skruzdę? Žiogas visa vasarą šokinėjo, čirpė ir linksminosi, kol skruzdė sunkiai dirbo ir kaupė atsargas žiemai. Ar Tu – skruzdėlė, kaupianti atsargas juodai dienai? Tokiems atvejams kaip netikėta augintinio liga, bauda už greitį ar etatų mažinimas darbe.

O gal esi kaip žiogas – esi laiminga jei pavyksta sutaupyti bent kelis eurus per mėnesį. Atsidedi pinigus, bet netrukus juos ir išleidi, nes nesi susiplanavusi biudžeto.

O kaip dėl santaupų pensijai? Ar esi iš tų, kurie nuo jauno amžiaus taupo pinigus senatvei? Kokiai dar senatvei, paklausi jei esi žiogas, gyvenantis, kad laiminga būtų šiandiena, o ateitis – palauks.

Na, pasikalbėjote poroje apie finansus? Ir kaip pavyko pokalbis? Ar Jūs tinkate vienas kitam finansiškai?

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.