Seksas: mitai ir faktai

Seksas – bene labiausiai mitais ir klaidingom prielaidom apipinta asmeninio gyvenimo dalis. Nėra jokių moksliškai pagrįstų taisyklių apie tai, kaip ir kas sekso metu teikia (ar turėtų teikti) malonumą. Bet kas, kas konkrečią porą lovos reikaluose kaitina, gali būti praktikuojama. Na, o taisyklių čia juk ir būti negali: tiek fizinės, tiek ir psichinės, protinės žmonių savybės skiriasi – kas vienam yra malonu, kitam gali būti nesuvokiama, vulgaru ir nepriimtina.

Mitai apie seksą susiformuoja mėginant standartizuoti ir suformuluoti vaizdinį apie tai, kas sekse yra „normalu“. Bet, deja, žmonių seksas yra, jei taip galima sakyti, personalizuotas ir jokios taisyklės, standartai ir formuluotės negali būti taikomos.

Dažniausiai tos standartizuojančios formuluotės ir sukuria mitus; kai kurie iš jų būna netgi juokingi. Aptarkime juos.

Fantazuoti sekso metu – blogas įprotis

Bent jau kalbant apie homo sapiens, seksas nėra vien tik fiziologinis veiksmas. Labai pagirtina, jei Tau užtenka visuomet galvoti vien tik apie savo partnerį ir taip pasiekti kulminacijos viršūnę, tačiau retsykiais pagalvoti apie seksualų supermodelį ir taip prailginti erekciją ar sustiprinti orgazmą – visai ne nuodėmė.

Viskas, kas stimuliuoja smegenis gali būti praktikuojama sekso metu. Taigi ir mintys bei fantazijos. Yra įrodyta, kad fantazijos turi teigiamą poveikį seksualiniams santykiams, nes padeda pažinti save ir atrasti tai, kas patinka labiausiai.

Šio mito pagrindu galima laikyti tai, kad galvojimas apie kitą asmenį sekso metu kai kurių žmonių yra (buvo) traktuojamas kaip neištikimybė.

Lytinio akto nutraukimas apsaugo nuo nėštumo

Milijonai žmonių visame pasaulyje praktikuoja nutraukto lytinio akto metodą ir tiki, kad tai apsaugo nuo nėštumo. Tačiau iš to milijono spermatozoidų tereikia vieno vienintelio, kad apvaisintų moterį. Beje, ne tik ejakuliacijos metu vyras paskleidžia spermatozoidus. Natūraliose lubrikuojančiose išskyrose, išsiskiriančiose viso akto metu, taip pat jų yra daugiau nei pakankamai, kad apvaisintų kiaušinėlį.

Kadangi kažkur kažkaip ir kažkodėl paplito mitas, kad nutrauktas lytinis aktas yra prevencinė priemonė prieš pastojimą – pasaulyje turime milžinišką kiekį „netyčiukų“.

Malonumas priklauso nuo dydžio

Ar dydis yra svarbu? Netgi išsilavinusi visuomenės dalis šventai tiki, kad malonumas priklauso nuo dydžio. Tačiau moksliškai yra įrodyta, kad nei viena varpa nėra nei per maža, nei per didelė nei vienai makščiai. Patiriamas malonumas priklauso ne nuo dydžio, o nuo to, ar teisingai elgiamasi akto metu, kokia yra poros emocinė būsena.

Taigi vyriškumas negali būti pamatuotas varpos dydžiu.

Beje, rinkoje galima rasti begales, kaip teigiama, varpas didinančių priemonių. Tačiau dar nėra įrodytas nei vienos iš jų poveikis.

Vyrai aktyvesni nei moterys

Dar vienas labai paplitęs mitas – vyrai sekso nori labiau nei moterys. Tai yra absoliučiai klaidinga prielaida. Iš pagrindų. Tiek vyrai, tiek moterys priklauso vienai ir tai pačiai gyvūnų rūšiai, taigi ir jų seksualiniai poreikiai yra tokie pat. Tačiau, neneigsim, moterims reikia daugiau emocinio ryšio nei vyrams.

Ką tai reiškia? Vyras jausis visiškai normaliai akto metu su bet kuria, kad ir gatvėje tik ką sutikta moterimi. Tačiau moteris turi išvystyti emocinį ryšį, tam kad jaustųsi išties gerai, įsileisdama vyrą į savo miegamąjį. Ir būtent dėl šios priežasties gimė mitas, kad vyrams sekso reikia daugiau.

Geras seksas privalo baigtis orgazmu

Daugelio porų aktas, nesibaigęs orgazmu yra laikomas blogu seksu. Tačiau tai tėra dar vienas mitas ir, iš tiesų, gero sekso metu Tavo partneris neprivalo visada suteikti Tau vieną ar daugiau orgazmų. Orgazmas yra biologinė sekso kulminacija, ne emocinė. Seksualinė laimė be orgazmo yra dar labiau emocionali ir jaudinanti sielą. O pats orgazmas tėra šios fizinės veiklos baigties simbolis, kartais nutinkantis net be seksualinio akto.

G-taškas yra visų orgazmų centras

Yra toks mitas, kad egzistuoja paslaptingasis G-taškas, kurio stimuliacija sukelia pačius didžiausius orgazmus. Mokslininkų nuomonės nesutampa ne tik G-taško vietos klausimu, bet ir jo egzistavimo apskritai. Pirmasis šio taško idėją ir egzistavimą paminėjo Zigmundas Froidas. Daktarų teigimu, jei ir yra toks taškas, tai jis konceptualus, o ne anatominis.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.