N-18: Kodėl vienos poros mylisi dažniau negu kitos?

Jeigu kada nors pasidarys smalsu, kaip dažnai aplinkui esančios poros užsiima seksu (tik dėl smalsumo), viskas ką turi padaryti, tai pažvelgti į žmonių asmenybes.

Svarbiausia atkreipti dėmesį į moters charakterį. Jeigu ji yra gero būdo ir atvira nuotykiams, greičiausiai ši pora mylisi gan dažnai ir reguliariai. Bent jau taip teigia atlikti nauji tyrimai Floridos Universitete. Kitą vertus, vyro asmenybė tam didelės įtakos nedaro.

Kodėl? Na, viskas labai paprasta: Vyrai sekso nori daug dažniau negu moterys (taip, tyrimai įrodė ir tai). Taigi, tiesiogine ta prasme, moterys yra „vartininkės“, kurios lemia sekso dažnumą santykiuose.

Tam, kad įsitikintų, psichologai apklausė 278 heteroseksualias ką tik susituokusias poras nuo 20 iki 30 metų. Jų buvo paprašyta fiksuoti jų seksualinį gyvenimą dvi savaites ir atlikti asmenybės testą, kuris atskleidžia detales apie atvirumą eksperimentams, ekstravertiškumą, , neurotizmą, malonų būdą ir sąžiningumą.

Mokslininkai išsiaiškino, kad kuo didesni moterų rezultatai atvirumo, sąžiningumo ir eksperimentų srityse, tuo dažniau poros mylisi. Kaip ir minėjome anksčiau, vyrų rezultatai ir elgesys sudaro tik mažą dalelę sekso srityje.

Žinoma, seksualinis pasitenkinimas yra visai kita istorija. Šiai sričiai reikalingi abiejų partnerių charakteriai. Didesnis neurotizmo lygis byloja apie mažesnį pasitenkinimą tiek vyrams, tiek moterims. Įdomiausia tai, kad vyrų atvirumas mažina jų pasitenkinimą, o moterims tai veikia atvirkščiai.

Tyrimo autoriai įspėja, kad šis tyrimas paremtas tik dviejų savaičių tyrimu ir tik heteroseksualių porų santykiais. Šios poros dar gyvena povestuvinėmis nuotaikomis, todėl tyrimo rezultatai negali būti taikomi visiems santykių atvejams.

Svarbiausia tai, kad niekas iš tiesų nežino „teisingo“ skaičiaus, kiek „laimingos“ poros „turėtų“ mylėtis. Kai kurie negali vienas nuo kito atitraukti rankų ir yra laimingi, kiti – negali prisiminti, kada paskutinį kartą mylėjosi, bet laimės trūkumu nesiskundžia. Šis tyrimas suteikia papildomų įžvalgų, kodėl nėra standartinio seksualinio gyvenimo – nes, akivaizdu, kad skiriasi žmonių charakteriai.

Šaltinis: mindbodygreen
Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.