Kas trečiose vestuvėse – dekoracijos iš užsienio

Besibaigianti vasara – vestuvių metas. Kruopštus šventės planavimas prasideda iki jos likus metams, neretai ir dar daugiau. Taip šventės organizatoriai gali įgyvendinti visas jaunavedžių idėjas – nuo dekoracijų iš Australijos iki JAV ar Azijoje pasiūtos vestuvinės suknelės. Negana to, tokių sprendimų kasmet pasitaiko vis daugiau.

Siunčia net stikliukus

Į Lietuvą iš užsienio dažniausiai atkeliauja netradicinės vestuvių dekoracijos, kurių negalima pagaminti mūsų šalyje, ar jų kaina yra žymiai didesnė, nei užsienyje. Taip pat kartais siunčiamos ir vestuvinės suknelės.

„Vestuvinės suknelės paprastai siunčiamos iš JAV ar Kinijos. Taip yra, nes kai kurios suknelės, įskaitant atsiuntimą, kainuoja žymiai mažiau nei Lietuvoje. Tokiu atveju nuotakos suplanuoja laiką, kad siuntinį gautų likus bent mėnesiui iki vestuvių ir rizikuoja nežinodamos, ką iš tikrųjų gaus. Europoje sukneles besisiuvančios nuotakos beveik visada nukeliauja į tą šalį ir pačios pasimatuoja siuvamą rūbą“, – pasakoja „KM Vestuvės“ švenčių organizatorė Karolina Meginytė.

K. Meginytės teigimu, dekoracijos iš kitų šalių siunčiamos dar dažniau. Tai ypač būdinga šventėms su įdomiomis, netradicinėmis idėjomis, nes užsienyje – žymiai didesnis dekoracijų pasirinkimas.

„Kai norime surengti šventes, dekoruotas taip pat kaip užsienyje, Lietuvoje ne visada randame reikalingas dekoracijas. Tuomet jų ieškome internetinėse vestuvių parduotuvėse, užsienio portaluose. Šioms paieškoms populiariausios šalys – Didžioji Britanija ir JAV. Vestuvės, kurioms ką nors siunčiame iš užsienio, yra labai dažnos, praktiškai kas trečios iš visų organizuojamų“, – sako „KM Vestuvės“ vestuvių planuotoja.

Dideliems ir brangesniems siuntiniams, kuriuos reikia gauti per kuo trumpesnį laiką pasirenkamos kurjerių paslaugos, o tokie paketai kaip servetėlės, žvakės, siunčiami paštu. Didesnės dekoracijų parduotuvės pačios bendradarbiauja su kurjerių tarnybomis ir išsiunčia įsigytas prekes gavėjui.

„Turėjome tokį atvejį, kai nuotaka siuntė 90 svečių dovanoms skirtų vardinių stikliukų iš Australijos. Džiaugėmės, nes juos gavome greitai ir operatyviai, – patirtimi dalinasi K. Meginytė ir priduria, – mano pasiūlymas siunčiantis ką nors vestuvėms – nesirinkti pigiausio siuntėjo, nes tokie dalykai kaip vestuvinė suknelė – pakankamai svarbūs, dėl to geriau rinktis brangesnį, bet būtinai patikimą siuntėją, kuris paketą pristatytų laiku. Taip pat, siunčiamus daiktus reikėtų išsirinkti ir užsisakyti kuo anksčiau“

Dėmesys kiekvienai detalei

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį vestuves atšventusi klaipėdietė Viktorija pasakoja, jog vestuvių planavimą pradėjus net prieš pusantrų metų nepavyko apsisaugoti nuo paskutinės minutės netikėtumų.

Atostogų Barselonoje metu įsigijusi dvidešimt keturiems žmonėms skirtą stalo įrankių ir lėkščių komplektą, kuriuos norėjo naudoti vestuvių metu, moteris net nepagalvojo, kad dalis jų gali sudužti iki šventės likus vos kelioms dienoms.

„Į Barseloną keliavome savo automobiliu, todėl indų parvežimas į Lietuvą buvo patogus ir lengvas. Didžiulė problema ištiko iki šventės likus savaitei – nusprendžiau pasigrožėti puikiaisiais įrankiais ir pakėlus dėžę, kurioje jie buvo laikomi, pasigirdo dūžtančių lėkščių garsas. Nukrito lipni juosta, priklijuota popierinės dėžės apačioje. Sudužo šešios lėkštės. Ėmiau panikuoti, nes stalų dekoracijos buvo priderintos būtent prie lėkščių. Dekoro keitimas, likus savaitei iki vestuvių, būtų pareikalavęs daugybės jėgų ir lėšų“, – sako nuotaka.

Moterį nuramino sesuo, paraginusi paskambinti į parduotuvę, kurioje buvo įsigyti stalo įrankiai. Užsakius reikalingas lėkštes beliko jas pargabenti į Lietuvą.

„Pradėjome ieškoti Barselonoje atostogaujančių draugų, pažįstamų, kurie galėtų padėti. Svarsčiau pati skristi ir parsigabenti indus. Pro šalį netikėtai pravažiavus kurjerių automobiliui, prisiminiau šias paslaugas. Pati niekada nebuvau jų naudojusi, tačiau girdėjau puikius atsiliepimus. Nusprendžiau pamėginti pasiteirauti, ar pavyktų įgyvendinti mano norą ir kiek laiko tai užtruktų. Atsakymas nudžiugino. Taip reikalingas lėkštes galėjau gauti per dvi dienas,“ – sėkmingai pasibaigusią istoriją prisimena moteris.

Vestuvinių siuntinių – daugėja

Viktorijos problemą išsprendusios internetinės siuntų siuntimo platformos „Siuskpigiau.lt“ vadovas Mindaugas Šilkūnas teigia, jog kolektyvui malonu prisidėti prie sklandaus šventės organizavimo.

„Tokiais atvejais kaip Viktorijos, džiaugiamės, jog klientai mums paskambina ir papasakoja apie susiklosčiusią situaciją. Taip galime jiems pasiūlyti efektyviausią sprendimą. Klientams, kuriems siuntinių reikia labai greitai, siūlome rinktis oro transportu vykdomą Express paslaugą, leidžiančią paketą gauti per 1-2 darbo dienas. Ši siunta – brangesnė nei ekonomiška, tačiau greitis ir patogumas padengia finansinius kaštus“, – sako M. Šilkūnas.

Pasak „Siuskpigiau.lt“ eksperto, siuntų rinkos augimas lemia ir didėjantį švenčių organizatorių susidomėjimą šiomis paslaugomis.

„Kadangi visi siuntiniai yra skenuojami specialiais prietaisais, taip tikrinant ar nesiunčiami draudžiami, sveikatai pavojingi daiktai, pastebėjome, jog auga siuntų, kuriomis siunčiami stalo įrankiai, dekoracijos, netgi vestuviniai drabužiai, kiekis. Taip yra dėl greičio, patogumo, paketų saugumo – šventės organizatoriams belieka išsirinkti norimus papuošimus ar rūbus, o jų pristatymu tiesiai į namus pasirūpina siuntų siuntėjai“, – pasakoja M. Šilkūnas.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.