Kaip šeimą paversti laiminga šeima?

Vertė Ingrida Karpuškaitė, prokerala.com

Šeima – sudedamoji visuomenės dalis. Taigi laiminga šeima – laiminga visuomenė. Kiekvienas iš mūsų nori gyventi laimingoje šeimoje, nes būtent šeimos židinys ir yra ta vieta, kurioje kasdieniame gyvename atrandame pilnatvę. Modernioje visuomenėje žmonės susiduria su problemomis kuriant ir išsaugant šeimą, kurios kyla iš pasikeitusio gyvenimo ritmo, būdo, iš mažiau glaudžių žmonių tarpusavio santykių.

Atsakingumas, pilietiškumas ir vertybių sistemos ateina iš šeimos. Kiekvieni namai – tai vieta, kurioje tiek vaikas, tiek suaugęs jaučiasi saugus ir mokosi mylėti, dalintis, rūpintis. Tarpusavio supratimas, gebėjimas prisitaikyti ir meilė sukuria stiprų ryšį tarp šeimos narių, kas ir sudaro laimingą šeimą.

Laimingos šeimos kūrime nėra nieko stebuklingo. Tereikia šiek tiek kantrybės puoselėjant šiltus jausmus, komunikuojant ir padedant kiekvienam jaustis mylimu bei saugiu. Peržvelgsime kelis aspektus, grindžiančius tvirtą pamatą laimingai šeimai.

Būkite šalia, kai to reikia

Buvimas šalia, laiko atradimas kitam, yra bene svarbiausia laimingų šeimos santykių sudedamoji dalis. Tėvai turėtų būti šalia savo vaikų bet kada, kai tik jų gali prireikti. Kaip, beje, ir vyras su moterimi poroje. Kiekvienas žmogus turi praleisti daugiausiai laiko su šeima. Dar labai svarbu niekada namo neparsinešti streso, įtampos ir blogos nuotaikos iš darbo. Vos įžengus į namus, namai ir turi būti vieninteliu „rūpesčiu“.

Raskite laiko pasikalbėti su kiekvienu iš šeimos narių, suorganizuokite bendrų pramogų, aktyvios veiklos. Tai gali būti ir šeimos maldos, galbūt pietų gaminimas drauge, netgi televizoriaus žiūrėjimas, o geriausia – išvykos. Namai, jokiu būdu, negali būti vieta tik pailsėti po darbų ir pavalgyti.

Reikškite šiltus jausmus

Dauguma žmonių pripažįsta mylį šeimą, tačiau to nei parodo, nei pasako, nei išreiškia. Geriausiu atveju pasako, bet žodžiai ir lieka žodžiais. O juk šeima – vieta, kur kiekvienas išmokstame meilės pagrindų, išmokstame pagarbiai elgtis, padėti, dalintis, padrąsinti… Išreikškite savo jausmus tiek žodžiais, tiek ir veiksmais, gestais. Kartais užtenka tik trijų žodžių „Aš Tave myliu“, kad Jums artimas žmogus pasijustų daug geriau.

Niekada nepraleiskite progos parodyti savo meilės antrajai pusei ir/ar vaikams. Tegu visą šeimą apgaubia nuostabiai šiltas meilės ir rūpesčio pojūtis. Neišreikšta meilė tolygu nemeilei. Beje, padrąsinimas ir motyvavimas – labai svarbi meilės išraiška. Juk taip parodome, kad žmonės mums iš ties svarbūs ir mes visada būsime šalia. Drąsinkite. Motyvuokite. Skatinkite siekti daugiau.

Komunikuokite

Komunikacija – raktas į darnią ir laimingą šeimą. Svarbiausia yra būti pozityviu kai komunikuojate. Ypač meilės vardan. Stenkitės bendrauti kuo daugiau ir kuo dažniau, su kiekvienu šeimos nariu. Tarp mylimųjų tai sustiprins ryšį, nuims įtampą, padės rasti sprendimus kiek asmeniniuose, tiek ir profesiniuose santykiuose. Pasistenkite niekada nesiginčyti, o tuo labiau nerėkti. Šeima turėtų būti tie žmonės, su kuriais norėtųsi būti visada, nepaisant nieko.

Susikurkite ritualų

Ekspertai teigia, kad ritualai labai padeda išlaikyti darną šeimoje. Tai gali būti religiniai, nacionaliniai, o gal tik Jūsų pačių Jūsų šeimai sukurti ritualai. Kas savaitinės vakarienės mieste, kas mėnesinės išvykos, šeimos dainos, giminių lankymas, gaminimas kartu ir t.t. ir pan. Visai nesvarbu ką, bet veikite kartu ir tegu tai tampa ritualu, šeimos tradicija.

Barniai, kaltinimai ir pyktis – santykių griovėjai

Tėvai neturėtų bartis vaikų akivaizdoje ir dėl klaidų kaltinti vienas kitą. Gąsdinantys pykčio protrūkiai taip pat neatneš nieko gero. Užtenka ir to, kad vienas šeimos narys kasdienį kitų gyvenimą darytų nors kiek niūresniu, blogesniu, sunkesniu – visa šeima nesijaus gerai būdami kartu. Labai svarbu ir tai, kad kai tėvai barasi vaikų akivaizdoje – jie rodo blogą komunikacinį pavyzdį ir taip klaidingai programuoja vaikus jų ateičiai. Tai gali privesti netgi prie to, kad jie užaugs maištininkais ar net asocialiais asmenimis.

Lygybėje vienybė

Lygiavertiškumas šeimoje – didžiausia vertybė. Kiekvienas šeimos narys turi būti traktuojamas ir vertinamas lygiai taip pat. Tai sustiprina pasitikėjimą, saugumo jausmą, kiekvienas jaučiasi mylimas. Atsižvelkite į kiekvieno šeimos nario nuomonę priimant sprendimus, gerbkite vieni kitus vienodai. Tai pavers Jūsų šeimą laiminga šeima.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.