Kodėl vyrai galvoja, kad moterys nuolat flirtuoja?

Vertė Ingrida Karpuškaitė, cheatsheet.com

Gerbiamieji, aš turiu Jums klausimą: kiek kartų Jūs nuostabiai diskutavote su nuostabia moterimi, kuri nuolat šypsojosi, juokėsi ir turėjo ką pasakyti? Ir kiek iš tų kartų Jūs nusprendėte, kad Jūsų pašnekovė su Jumis flirtuoja? Galiu garantuoti, kad atsakymas bus „Daug“. Mokslininkų tyrimais įrodyta, kad vyrai daug dažniau nei moterys apsigauna manydami, kad jie patinka priešingai lyčiai, kai taip nėra. Vyrai kažkodėl painioja elementarias bendravimo manieras su flirtu.

Norvegijos mokslininkų komanda nusprendė ištirti šį romantišką fenomeną. Jų išvadose teigiama, kad tai vyksta dėl evoliucijos. Šis tyrimas buvo neseniai spausdintas „Evolutionary Psychology“ leidinyje kaip atsakas 2003 metų tyrimui apie seksualinius skirtingų lyčių potyrius. Pastarasis tyrimas taipogi buvo atliktas Norvegijoje ir lietė tuos pačius klausimu, kaip ir mūsų aptariamasis.

Taigi, minimam tyrimui buvo atsitiktinai pasirinkti 308 heteroseksualūs respondentai, nuo 18 iki 30 metų amžiaus. Jų buvo klausiami tie patys klausimai kaip ir 2003 metų tyrimo metu. Rezultatai buvo įdomūs: net 88 % moterų nurodė, kad nors kartą gyvenime draugiškas jų elgesys buvo palaikytas flirtu, ar net seksualinio pobūdžio susidomėjimu. Kas dar įdomiau – per paskutinius metus tai nutiko vidutiniškai 3,5 karto. Vyrai taip pat nurodė patenkantys į situacijas, kai jų elgesys būna suprastas neteisingai. Tokių vyrų buvo 70,6%. Rezultatai buvo labai panašūs į tuos, gautus 2003: 90% moterų, 2,7 karto per paskutinius metus ir 70%vyrų.

Mons Bendixen, vienas iš mokslininkų atlikusių tyrimą, priėjo dviejų pagrindinių teorijų apie tai, kodėl šis dažnai pasitaikantis fenomenas egzistuoja. Jis teigia, kad vyras evoliuciuonuoja dėl noro daugintis ir jam svarbiausia varomoji jėga – seksualinė. Todėl jis mato tai, ką iš prigimties nori matyti. Moterims dauginimosi procesas yra daug sudėtingesnis (nėštumas ir gimdymas), todėl jas seksualiniai dalykai iš prigimties ir domina mažiau – dėl galimų sudėtingų „pasekmių“. Per daugelį metų tai ir suformarvo tokią elgseną, kokią turime šiandien.
Antroji teorija, pavadinta Socialinių rolių teorija, kalba apie tai, kad lyčių skirtumai turi įtakos skirtingam elgesio supratimui dėl visuomenėje susiformavusių lyčių elgsenos stereotipų. Pavyzdžiui, kuo didesnė bendruomenėje lyčių nelygybė, tuo didesnis ir neteisingo elgesio supratimo skirtumas.

Bendixenas taip pat teigia, kad būtent lyčių nelygybė žmonijos istorijoje ir privedė prie to, kad vyrai neteisingai interpretuoja moterų draugišką elgesį. Jis mano, kad šis nesusipratimų santykis varijuoja ir tiesiogiai priklauso nuo demografinių ir kultūrinių adaptavimosi rodiklių evoliucijos atžvilgiu. Ir šių nesusipratimų pasekoje žmonėms yra sunkiau megzti santykius bei susitikinėti.

Dar daug ko žmonėms reikia išmokti mezgant santykius. Suprati tai, kas duota gamtos ir kokią tai turi įtaką kiekvienam iš mūsų.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.