Vyrus traukia keistos moterys

Idėja, kad moteris šalia vyro turi būti paklusni ir atrodyti it pilka pelytė, yra pasenusi.

Vyrams dažnai yra patariama išsiskirti iš minios, norint sulaukti moterų dėmesio. Juk gali būti tik vienas alfa vyras. Moterims, kitą vertus, liepiama nebūti per daug keistoms. Tačiau šie patarimai nusilpo, kai 2006 metais atlikti tyrimai parodė, kad esant lytinio potraukio poreikiui, vyrai mažiau linkę prisitaikyti, o moterys atvirkščiai.

Buvo nustatyta, jog heteroseksualūs ir biseksualūs, tiek vyrai, tiek moterys besirinkdami partnerį, teikia pirmenybę išsišokėliams. Internetinėje erdvėje jie rinkosi tuos žmones, kurie savo rūbais ar išsakyta nuomone laužo normas. Vyrai parodė beveik tokį patį susidomėjimą originalumu kaip ir moterys, net gi daugiau. Žmonės spėliojo, kad moterys rinksis savo priešingybes. Kiti tyrimai parodė, kad taisyklių laužymas tampa statuso ir valdžios indikatoriumi, kuris, būtent todėl, padaro žmogų patrauklesniu.

 „Senovėje susiformavę stereotipai, kad vyrai domisi paklusniomis, pilkomis moterimis, miršta“ – teigia Australų psichologas Matthew Hornsey. „Mane labiau intriguoja „merginų vakaro“ sąvoka ir kiek moterų gali jaustis laisvomis be vyrų. Labiau atsipalaidavusiomis, atviromis, pakvaišusiomis ir juokingomis.“ Vis svarstoma, kodėl tai kiekviena iš moterų slepia? Juk vyrai šiais laikais tai mėgsta!

Šaltinis: scientificamerican

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.