Esi vieniša? Atsipalaiduok. Viskas Tavo gyvenime bus gerai.

Džiaukis vienišo gyvenimo teikiamais privalumais.

Šių laikų pasaulyje moterys kasdien auga, gali vis daugiau. Puiku! Tačiau nepaisant to, vis dar gajūs ir archajiški standartai, pagal kuriuos moters vertė yra didesnė jei ji yra santykiuose (didžiausia – jei ištekėjusi).

Kitoj medalio pusėj – standartai, taikomi stipriajai lyčiai. Jei vyras vienišas – jis garbinamas kaip laisvas, nepriklausomas, vertinantis linksmą gyvenimą ir laimę. O kas jei ir moteris pasirenka tokį kelią? Ji pakrikštijama „senmerge“. Dar blogiau – vis dažniau jos pusėn skrieja juokeliai apie kates.

Daugumą moterų šie dvigubi standartai žeidžia ir liūdina… Atsiranda nepilnavertiškumo jausmas, savęs numenkinimas, panika, jausmas, kad kažkas su ja negerai jei ji VIS DAR vieniša. Ši būsena gali tęstis metų metus.

Dar kelis dešimtmečius atgal, save galinti išlaikyti moteris buvo tabu. Darbas ir finansai buvo vyrų reikalas. Todėl moterims ištekėti buvo ne pasirinkimas, o būtinybė. Tai nebuvo laimės klausimas. Tai buvo išgyvenimo klausimas.

Ir tada viskas ėmė keistis.

1980-ieji. Jei paskaitytumėme tų laikų laikraščius, suprastumėm, kad tais laikais vis daugiau moterų įsiliejo į darbo rinką ir akademinę aplinką. Na, o dabar kiekviena moteris jei tik nori gali turėti puikų išsilavinimą ir karjerą, tačiau jos vis dar panikuoja vakarienę ruošdamos tik sau.

Taigi vietoje to, kad pasimėgautų vienišo gyvenimo teikiamais privalumais, moterys neria iš santykių į santykius, nes tai padeda joms pajusti turinčias tam tikrą statusą visuomenėje, gauti pripažinimą, kurio taip reikia.

Jos nori laisvės, tačiau įsikimba į vyro parankę, nes „taip reikia“. Ir Tu esi viena iš jų? Tuomet aš esu čia, kad pasakyčiau Tau „Stop!“.
Jeigu Tu pradedi santykius, kad išvengtum nepatogių klausimų, kaip kad „Kada gi Tu susirasi vyrą?“, kuriuos seka atodūsiai ir akių vartymas – pats laikas į vienišą gyvenimą pradėti žiūrėti kaip į dovaną, o ne prakeiksmą.

1. Pamilk savo laisvę

Pameni tą sceną iš filmo ‚Narsioji širdis“, kur Melas Gibsonas visa gerkle sušunka „Laisvė!!!”? Nesakau, kad šitaip dramatiškai turėtum elgtis, juk jis jautė skausmą. Bet aistra laisvei ir Tavyje turi degti. Nepriklausymas nuo kito žmogaus planų ir norų suteikia Tau imtis bet ko, pasinaudoti bet kokiomis galimybėmis. Esant santykiuose, turi atsižvelgti į kitą ir kai ko atsisakyti.

Nori išvykti į Afriką ir teikti ten humanitarinę pagalbą? Pirmyn. Nori išsikraustyti gyventi į Islandiją? Pirmyn. Nori siekti savo svajonių karjeros ir persikelti gyventi į kitą miestą? Pirmyn, ko lauki? Nori valgyti ledus tiesiai iš indelio vilkėdama vien apatinius ir žiūrėdama banalų realybės šou? Man skaniausi – braškiniai, o Tau?

2. Spinduliuok meile sau (ta tikrąja, o ne apsimestine)

Tavo laimė priklauso tik nuo vieno vienintelio žmogaus – Tavęs pačios. Kas be ko, yra žmonių, kurie šiuo klausimu Tau gali padėti, bet bet kokiu atveju viskas priklauso tik nuo Tavęs.

Mylėk save, įsiklausyk į savo norus ir svajones. Tai gali būti, kad ir mažytis ritualas kasdien sau pasidovanoti po dovanėlę. Arba kasdieninė mantra apie meilę sau, dienoraščio rašymas…

Išeik į pasimatymą su savimi. Kurk santykius su savimi. Kaip norėtum kad Tavo partneris su Tavim elgtųsi ir bendrautų? Elkis ir bendrauk taip su savimi. Eik vakarieniauti į kavinę, susikurk jaukią namų aplinką.

3. Investuok į asmeninį tobulėjimą

Kasdieną planuok taip, kaip nori. Tau nereikia į nieką atsižvelgti, su niekuo ginčytis jei Tavo norai bus vienaip ar kitaip nepagrįsti. Užsibrėžk tikslus ir siek jų. Svarbiausia, kad tie tikslai nebūtų niekuo susiję su antrosios pusės paieškomis.

Jei jauti, kad karštligiškai trokšti bet kokių asmeninių santykių – įsigilink į save ir suprask iš ko tai kyla. Nuo kažko bėgi? Gal reikėtų keisti vienišumo sąvoką pasąmonėje? Gal laikas buvimą vieniša priimti kaip laikotarpį sau, kai gali įgyvendinti savo svajones ir pati kurti savo gyvenimą?

Kankina tuštuma? Užpildyk ją: pradėk lankyti jogą, šokius, kokius nors kursus, išeik pasivaikščioti, tyrinėk, skaityk.

4. Patenkink smalsumą

Galbūt smalsumą ir nužudė katę, tačiau žmones jis padaro turtingesnius vidumi, turinčius daugiau ką papasakoti ir atsiminti. Eik per gyvenimą vedina smalsumo. Šis jausmas – tai kibirkštėlė, padedanti kurti, atrasti save ir kitus, kažką naujo, keliauti, laužyti standartus.

Atrask dalykus, keliančius susidomėjimą. Galbūt jau seniai nori pradėti mokytis aktorystės meno? O gal įstoti į knygų klubą? Ar išmokti japonų kalbos?

Atrask naujų hobių. Tai suteiks ir naujų potyrių, padės sutikti naujų įdomių žmonių.

5. Būk išrankesnė

Kai jautiesi alkana – gali suvalgyti bet ką. Taip yra ir renkantis su kuo eiti į pasimatymą. Ir tai garantuoja dar vieną nusivylimą. Ir dar vieną. Ir dar…

Būtent tuo ir baigiasi susitikinėjimas su bet kuo, kad tik susitikinėti. Laiką leidi su vyru tik dėl to, kad nesijaustum vieniša, nors jis Tau nei tinka, nei patinka. Na, tikiesi, kad gal su laiku. Panašiai kaip ir su maistu, kai esi alkana. Prisikemši bet ko ir nei pavalgius jautiesi, nei laiminga.

Geriau atsipalaiduok ir suvok, kad viskas yra gerai. Kuo labiau tuo tikėsi, tuo labiau trauksi prie savęs žmones, kurie iš laimingos Tavęs padarys dar laimingesnę.

„Tu suprasi sutikusi TĄ VIENINTELĮ“ – sako visi vedę savo vienišiems draugams. Ir tai vienišuosius verčia norėti trinktelėti vedusiesiems.

Tačiau ši klišė netampa mažiau teisinga dėl to, kad yra erzinanti. Kai sutiksi tinkamą žmogų – tikrai tikrai tai suprasi. Bet šios akimirkos paskubinti negali.

Romantika, įsimylėjimas, vestuvės – tai maratonas, o ne trumpa distancija. Tam reikia kantrybės. Nėra ko skubėti net jei jauti visuomenės spaudimą.

Tu moteris. Tu – laisva. Džiaukis abiem.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.