Ar vyras ir moteris gali būti TIK draugai?

Ar vyras ir moteris gali būti „tik draugai“? Tikrasis (ir greičiausiai nepatenkinamas) atsakymas yra, jog tai priklauso nuo konkrečių žmonių ir jų santykių. Kai kurie vyrai ir moterys jaučia neabejotiną trauką ir negali – jeigu jie yra sąžiningi patys sau – būti tik draugais.

Kita vertus, yra ir tokių, kurie stačia galva neria į platoniškus santykius. Tokie santykiai yra daug sudėtingesni ir lemia tik vieno iš partnerių potraukį kitam, kuris savo atžvilgiu neduoda jokio atsako. Tokios situacijos gali rimtai paveikti ir taip įtemptus santykius.

Potraukis kitam žmogui neturi jokio įjungimo/išjungimo mygtuko. Kartais galima suprasti, jog kažkas jaučia šiltus jausmus, kurie yra adresuoti jūsų pusėn, tačiau paprastai tai lieka daugiau platoniškas jausmas. Tokiais atvejais dažniausiai pavyksta išlaikyti atstumą ir santykiai nepereina į kitą lygį. Tačiau kai kuris nors iš draugų jaučia didelę trauką kitam, tai gali tapti spaudimu ir to negalima ignoruoti ar kitaip slopinti. Kiekvienas privalo paklausti savęs, ar „tik draugų“ statusas jiems nėra per skausmingas.

Spręsdami, ar jūsų draugystė yra ir gali išlikti platoniška, apsvarstykite šiuos žemiau pateikiamus įspėjamuosius ženklus ar tik jūs dar nekertate linijos, kuomet save įvardijate „tik draugais“:

 Apie savo draugę (-ą) galvojate visą dieną – netgi dažniau nei apie savo partnerę (-į).
 Mintys ir jausmai yra romantiški.
 Apie savo „platonišką draugą“ galvojate net mylėdamiesi su kitu žmogumi.
 Ilgitės jos (-o), kai nesate kartu.
 Išsipasakojate savo draugei (-ui) daugiau ir atviriau, nei savo partnerei (-iui). Galite ir nejausti seksualinės traukos, nes jūsų emocinis ryšys trukdo vystytis romantiškiems jausmams. Tai yra rimta problema, puiku, jeigu tai suvokiate anksčiau, nei vėliau.
 Esate vienišas (-a), tačiau mieliau praleisite laiką kartu su savo drauge (-u), nei eisite į pasimatymą. Turite sau užduoti klausimą, susijusį su viršuje pateiktu teiginiu, ar judviejų draugystė trukdo jums puoselėti romantiškus santykius? Taip pat naudinga išsiaiškinti, ar jaučiate savo draugei (-ui) susižavėjimą ar meilę? Nepaisant to, ką sąmojingai apgalvosite, ar jaučiate trauką?
Jeigu sutikote su bent vienu iš šių teiginių, jums atėjo laikas persvarstyti savo santykius.
 Jeigu šiuo metu neturite antrosios pusės, ar ryžtumėtes nemenkam šuoliui ir pereitumėte iš draugų į rimtesnį lygį?
 Jeigu žinote, kad jūsų draugė (-as) nenori jokių romantiškų santykių su jumis, kaip būtų protinga pasielgti: ir toliau išlaikyti glaudų ryšį ar atsiskirti tam tikra distancija?
 Jeigu turite antrąją pusę, tuomet privalote rimtai apsvarstyti, kaip elgtis toliau. Ar jūsų platoniški santykiai nėra grėsmė santykiams su antrąja puse? Kurie santykiai jums yra brangesni, kuriuos norėtumėte tęsti?

Aišku viena – moterų ir vyrų santykiai yra sudėtingi. Tą patį galima pasakyti ir apie tos pačios lyties santykius. Nesvarbu, jie platoniški ar kupini romantikos, tai yra sunkus ir atsakingas procesas. Todėl, norėdami išsiaiškinti savo jausmus iki galo, privalote būti sąžiningas ir atviras sau. Pagalvokite apie savo platonišką draugystę – ar jūs tikrai galite būti „tik draugai“?

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.