7 būdai pasiruošti viso gyvenimo meilei (dar prieš tokią randant)

7 būdai pasiruošti viso gyvenimo meilei (dar prieš tokią randant)

Esu psichologė, santykių ir pažinčių ekspertė. Klientai dažnai pas mane ateina su sąrašu, kuriame nurodo kokio norėtų partnerio. Žmonės dvejoja koks žmogus jiems tinkamas ir kur tokį rasti. Juk šis sprendimas nulems ateities laimę, gyvenimo būdą, vaikus, šeimą, dvasingumą, finansinę padėtį, karjerą ir daugelį kitų dalykų. Taigi visiems be galo svarbu žinoti koks partneris jiems tinkamiausias, su kokiu – nieko nesigaus ir kokių veiksmų derėtų imtis. Tačiau retas kuris paklausia kaip reikėtų pačiam ruoštis ilgalaikiams santykiams, nors būtent save jie ir tegali kontroliuoti. Taigi šiandien nusprendžiau pakalbėti būtent apie tai: ką reikėtų daryti ruošiantis viso gyvenimo meilei net jei dar nesutikote savojo partnerio.

  1. Susikurkite tokį gyvenimą, kokio norite

Pasakose, kai sutinkamas „Tas Vienintelis“ viskas pasikeičia į gerą, prasideda tikrasis džiaugsmas ir „gyveno ilgai ir laimingai“. Tačiau realybėje geriausia tokį jau turėti susikūrus ir tik tuomet svarstyti, kas galėtų jį papildyti. Patrauklu galėti ir turėti ką pasiūlyti sutiktam žmogui. Juk santykiuose reikia ne tik imti, bet ir duoti.

  1. Išmok pasirūpinti savimi

Viena iš priežasčių kodėl išyra santuokos – nerealistiški lūkesčiai. Gali norėti iš partnerio tūkstančio dalykų ir nemokėti džiaugtis tuo, ką jis gali pasiūlyti. vieno tyrimo metu paaiškėjo, kad nelaimingos santuokinių poros 6 kartus dažniau sakydavo, kad partneris nepatenkina lūkesčių, nei laimingos. Tu tikrai gali išmokti pasirūpinti savimi ir nesitikėti to iš kito žmogaus.

  1. Dirbk su savo psichologija

Itin dažnai ginčai kyla, kai antroji pusė užgauna dar vaikystėje patirtas nuoskaudas. Gali priminti kaip nesmagiai jauteisi kritikos, atstūmimo metu, galbūt koks nesvarbus vaikas savo tėvams buvai. Į tai gali reaguoti infantiliai, tačiau bent pastebėk tai ir imk analizuoti kodėl, kada ir kaip tai nutinka. Pasidaryk išvadas ir išmoksi atskirti praeitį nuo dabarties bei reaguoti kaip suaugęs žmogus. Jeigu reikia pagalbos – nesigėdink kreiptis į specialistus.

  1. Mokykis komunikuoti

Labai daug vedybinių problemų kyla iš blogos komunikacijos. Yra neigiama ir teigiama komunikacija. Neigiama komunikacija susideda iš kritikos, nepagarbos, gynybos ar nutildymo. Pakeisk kiekvieną iš jų. Išmok išklausyti, suprasti, prieiti kompromisų.

  1. Praktikuok nepriklausomą streso mažinimą

Vedybiniame gyvenime yra be galo daug vidinių ir išorinių stresorių bei dirgiklių, todėl su tuo reikia išmokti kovoti ir gerai. Galbūt nuimti stresą padės treniruotės, meditacija, joga, problemų sprendimo ar kvėpavimo pratimai, o galbūt – laikas gamtoje. Sveikai maitinkis, išsimiegok, skirk laiko laisvalaikiui – visa tai Tave paruoš į savo gyvenimą priimti naują žmogų ir, galbūt, vaikus ateityje. Išmokti savimi rūpintis svarbu dar ir dėl to, kad to tikrai prireiks santykiuose.

  1. Išsiaiškink kas Tave daro laimingu ir imkis to

Santuokoja, kartais, laimingu pasijusti padės partneris. Tačiau bus ir tokių dienų, kai jis ar ji nuliūdins. Atmink – Tavo ir tik Tavo paties rankose Tavoji laimė. Taigi mylėk save net tada, kai antra pusė nepriverčia jaustis nuostabiai. Tyrimai rodo, kad poros, užsiiamčios aktyvia veikla ir radusios bendrų pomėgių yra laimingesnės. Pasitikėjimas savimi ir žinios apie pomėgius padės rasti teigiamo nusiteikimo šaltinį.

  1. Išmok tai, kas veikia

Kiekviena santuoka – skirtinga, tačiau tyrimai rodo, kad laimingos poros turi panašumų. Partneriai vienas kitą gerbia ir puoselėja. Jie džiaugiasi vienas kito pergalėmis, sako daugiau teigiamų nei neigiamų dalykų, skiria vienas kitam laiko bent kartą per savaitę, turi tik gerų ketinimų, yra dosnūs, stengiasi susitaikyti po konfliktų bei įsipareigoja vienas kitam.

Linkiu Jūsų kelionei daug daug meilės.

Šaltinis: Mindbodygreen

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.