Naujausi tyrimai atskleidžia, kad moterys sunkiau išgyvena skyrybas (+ 7 patarimai kaip visa tai ištverti)

Kai pagalvoju, juodžiausios mano gyvenimo atkarpos buvo po skyrybų. Ne tik širdis dužo kasdien, kas valandą ir kas minutę į tūkstančius dalelių, bet ir mintys sukosi juoda spirale aplink klausimą „kas buvo ne taip?“. Niekas. Kartais meilė tiesiog miršta. Žinau, kad šią būseną išgyvenau ne tik aš. Ir štai – mokslas patvirtino: moterys sunkiau išgyvena skyrybas. Lyg ir be mokslinių tyrimų nebūčiau to galėjus Jums pasakyti…

Binghamtono universiteto profesorius Craigas Morrisas su komanda nustatė, kad išsiskyrimo skausmas moterims gerokai sunkesnis. BET! Ilgalaikėje perspektyvoje moterys su tuo susitvarko daug geriau nei vyrai. Ar tai galėtų reikšti, kad vyras, sudaužęs man širdį, dabar kažkur lieja kruvinas ašaras į pagalvę? Laikykime pirštus sukryžiavusios.

Be to, tyrimas dar nustatė, kad vyrai išvis nesusitvarko su vidine būsena po skyrybų. Jie tiesiog gyvena toliau. Moterys sugeba susirinkti save iš dalelių, suklijuoti jas ir iš tikrųjų „pasveikti“. Kai galų gale jos emociškai būna pasiruošusios, jos pakyla tartum feniksas iš pelenų ir netgi užauga, tampa geresnėmis nei buvo. (Merginos, mes – jėga!)

Bet tai dar ne viskas, kalbant apie širdies užgydymo procesą. Štai Jums 7 dalykai, kuriuos privalote žinoti apie skyrybų išgyvenimą:

1. Tiek fizinis, tiek emocinis moterų skausmas stipresnis

Mokslininkai ištyrė 5705 žmones po skyrybų ir prašė įvertinti jaučiamą skausmą nuo 1 iki 10. Rezultatas parodė, kad moterų jaučiamo emocinio skausmo vidurkis siekė 6,84, o vyrų – 6,58. Kai buvo paklausta apie po skyrybų jaučiamą fizinį skausmą, moterų vidurkis buvo 4,21, o vyrų 3,75.

Mokslininkai pabrėžė, kad nors ir skirtumas neatrodo didelis, to pakanka, kad suprastume, jog moterims skauda labiau.

Apyrankės „Etna, 12 Eur (Jealous.lt)

2. Moterys jaučia depresiją ir baimę, o vyrai?

Pagal šį tyrimą moterys po išsiskyrimo jaučia visai kitokius jausmus nei vyrai. Jos kenčia nuo depresijos, nerimo, baimės. Vyrai jaučia apatiją arba pyktį, negali susikoncentruoti. Gal todėl mums atrodo, kad jie visai neišgyvena, kol mes parkritusios ant sofos praleidžiame savaitę kasdien sušlamšdamos po dvi picas vietoj vienos?

3. Moterys vyrus palieka dažniau

Nors moterys puikiai žino, ką reiškia, kai Tave palieka – jos vis tiek dažniau būna palikėjomis, nei paliktosiomis. Tyrimas nustatė, kad 70% atvejų skyrybas inicijuoja būtent moteriškoji lytis. O priežastis paprasta: moterys turi daugiau ką prarasti, jei liks su netinkamu vyru, taigi jos susitaiko su mažiau „pražangų“, kerta per stabdžius ir bėga bėgte.

4. Moterys emociškai išlošia iš skyrybų

Moterys ne tik yra drąsesnės inicijuoti skyrybas, jei mato, kad kažkas ne taip. Jos dargi stiprėja nuo šių skausmingų išgyvenimų. Jos pilnai atsistoja ant kojų (ne taip kaip vyrai) ir kur kas atsargiau renkasi kitą partnerį (irgi visai ne taip kaip vyrai). Vyrai po išsiskyrimo gali kentėti metų metus, netgi susitikinėdami su kita. Na, o moterims kai jau baigta, tai ir baigta.

5. Savęs atradimas po skyrybų pagreitins išgijimo procesą

O taip. „Atrasti save“ – iki kaulų smegenų populistiškai kvailas pasakymas, bet Arizonos mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie gebėjo save atrasti iš naujo (ir tapti bent jau tokiu žmogumi, kokiu buvo išvis iki nevykusių santykių pradžios) – išgijo greičiau. Taigi mėginkite prisiminti, kokie buvote ir elgtis taip pat, daryti tą pati, būti tuo pačiu žmogumi kaip seniau.

6. Skausmingų detalių išgyvenimas vėl ir vėl

Morisso ir jo komandos tyrimas nustatė, kad 80% žmonių bent kartą gyvenime išgyvena labai skausmingą ir dramatišką išsiskyrimą, kuris juos stipriai paveikia ir jie jį prisimena itin skausmingai ir detaliai visą gyvenimą. Na, turbūt tiesa, bet kitas tyrimas nustatė, kad Jūs galite panaudoti net ir šiuos prisiminimus, norėdami greičiau išgyventi skyrybų skausmą.

Šis tyrimas buvo išspausdintas žurnale „Socialinės psichologijos ir asmenybės mokslas“ šių metų pradžioje. Tyrimo dalyviams buvo liepta vėl ir vėl pasakoti, diskutuoti apie pastarąsias skyrybas. Ir kaskart papasakoti jiems buvo lengviau, kaskart jie įžvelgdavo naujų dalykų, pamokų, netgi atrado kaip su tuo susigyventi.

7. Skyrybos ir turi būti skausmingos

Kaip sakė antropologė Helen Fisher: „Kažin kodėl mūrų protėviai evoliucionuodami mums vis tiek paliko tuos smegenų vingius, kurie jaučia skausmą skyrybų metu? Gal tam, kad gebėtumėme atsiplėšti nuo mylimų, bet mus įskaudinusių žmonių ir vėl pradėti iš pradžių, kad galėtumėme atrasti tikrąją antrąją pusę, kad labiau vertintumėm santykius.“

Kitais žodžiais tariant, tie patys mokslininkai iš Binghamtono universiteto patvirtina, kad po skyrybų turi velniškai skaudėti, tam, kad investuotumėm į santykius, o ne sklaidytumėmės į kairę ir dešinę. Santykiai, nors ir nebūtini, bet yra žmonijos dauginimosi dalis. Juk visas tas romantiškumas ir dvasiškumas, ta meilė, pasibaigia primityvių vaikučių darymo instinktu.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.