Kas lemia ar jums pavyks įveikti neištikimybę?

Kas lemia ar jums pavyks įveikti neištikimybę?

Specialistai atskleidžia 5 svarbiausias priemones, kurių turėtų imtis pora, norinti po neištikimybės ir toliau būti kartu.

Ar įmanoma toliau kurti santykius su jus jau kartą išdavusiu žmogumi? Specialistai atsako: taip.

„Jei pora ir toliau nori būti kartu po to, kai vienas iš partnerių apgavo kitą, jiems reikės daug dėl to nuveikti. Poros gali ir dažnai lieka kartu po vieno jų neištikimybės, tačiau atgauti pasitikėjimą bus nelengva,“ sako kvalifikuotas santuokų ir šeimų terapeutas Davidas Klow. Vis dėlto specialistas pripažįsta, jog daugumai porų po vieno iš partnerių neištikimybės toliau būti kartu nebepavyksta, tačiau tos, kurioms pavyksta, tik dar labiau sustiprina savo santykius.

Žinoma, tam reikia laiko. Terapeutas teigia matęs, kaip pora atsigavo jau po metų, tačiau dažniausiai šis procesas trunka apie 1-2 metus.

Kitas kvalifikuotas psichologas Josephas Cilona pasakojo, kad dėl to, jog neištikimybė yra itin jautri tema, iš tiesų yra sunku sužinoti, kiek gi porų pavyko ją išgyventi. „Statistikos duomenys labai skirtingi, tačiau manau, jog galime teigti, kad vis dėlto yra daugiau porų po neištikimybės likusių kartu, nei išsiskyrusių,“ kalba specialistas.

Cilona pastebėjo, kad dažniausiai norintieji išsiskirti su savo neištikimu partneriu tai padaro greitai ir ilgai nelaukia. „Kuo ilgiau delsiate, tuo didesnė tikimybė, kad liksite kartu.“

Psichologas ir psichologinių knygų autorius Paulas Colemanas mano, jog egzistuoja keli faktoriai lemiantys, ar pora po neištikimybės išsiskirs, ar ne. Dažniausiai tai būna jų įsipareigojimai vienas kitam – namai, vaikai. „Kai pora tik pradėjo susitikinėti ar neseniai apsigyveno kartu, pasitikėjimą atgauti tampa lengviau,“ aiškina jis.

Specialistai tikina, kad tam, jog pora galėtų toliau kurti santykius, reikia atlikti nemažai darbų.

Pirmiausia ir svarbiausia – neištikimybės atvejai turi baigtis. „Neištikimas partneris daugiau nebegali matytis su žmogumi, su kuriuo jis buvo neištikimas,“ sako Klow. Nemažiau svarbus dalykas – visiškas atvirumas tarp partnerių. „Išdavystė itin žeidžia. Apgautas žmogus nebežino, kuo jam galima tikėti ir nebepasitiki aplinka.“ Norint tai pakeisti, Klow pataria neištikimam partneriui būti visišai atviram, net jei tai tik dar labiau įskaudins jų antrąją pusę, nes net ir tai geriau už tiesos slėpimą.

Vadinasi, reikės ir parodyti apgautajam partneriui visas gautas trumpąsias žinutes, el. laiškus ir kt. „Neištikimajam tai bus sunku padaryti, bet apgautajam būtina vėl atgauti pasitikėjimą ir tikėjimą savo partneriu. Jei jie žinos, kad jie gali pamatyti slapčiausią savo partnerio informaciją, jausis ramiau ir užtikrinčiau.“

Dar svarbu ir įvertinti kitus santykių trūkumus. „Komplikuoti santykiai nėra priežastis apgauti savo partnerį, tačiau jei tokios santykių ypatybės kaip bendravimas, laiko leidimas kartu, intymus gyvenimas bus pagerintos, galimai neištikimybė daugiau nebepasikartos,“ komentuoja Colemanas.

Neištikimasis partneris taip pat privalo prisiimti visą atsakomybę dėl savo padaryto netinkamo poelgio bei būti kantrus ir supratingas savo partnerio atžvilgiu, primena Cilona.

Galiausiai, pora iš esmės turi atkurti savo santykius. „Pora turi pamiršti bloguosius savo santykių aspektus ir tiesiog gyventi toliau kuriant jau naujus, kitokius santykius. Neištikimybė porai gali padėti geriau suprasti vienas kitą ir pačius save bei tai, ko jiems reikia iš santykių,“ sako Clow.

Psichologai įsitikinę, jog po neištikimybės poros gali toliau kartu gyventi laimingai, tačiau jos turi norėti dėl to pasistengti. „Po neištikimybės poros gali toliau būti kartu ir net dar geriau sutarti. Jei jie nori gerų santykių, jie privalo dėl to dirbti,“ reziumuoja Colemanas.

Komentarų nėra

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.